279
1313607

Axel Gute

(Sverige, 1890-1959)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Axel Gute
(Sverige, 1890-1959)

bokstöd, ett par, grönpatinerad metall, Sverige, daterade 1920.

I form av pojke och flicka, signerade Gute 1920. Höjd 20,5 cm inkl montering på svärtad träplatta.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

795. Isaac Grünewald, Stilleben med amaryllis.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Fair warning
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
Fair warning
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
Fair warning
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
Fair warning
160 000

ditt bud
Fair warning
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
Aktuellt bud:
200 000 SEK