285
1284584

Soffbord, Swedish Grace, 1929.

Soffbord, swedish grace, 1929.

Benställning i betsat trä, skiva i tenn med ristad dekor samt signerad AK M 1929, mässingslist, höjd 60 cm, skivans mått 69,5 x 69,5 cm.

Renoverat, slitage.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 485 - 1 980 EUR

Klubbat pris:
65 000 SEK
Om auktionen
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60