Madeleine Pyk – en samling F769
349
1313822

Swedish Modern, ett par golvlampor, up-lights, 1940-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Mässing, perforerad, klockformad skärm. Höjd ca 123 cm.

Slitage, anlupna, electriciteten ej kontrollerad.