349
1313822

Swedish Modern, ett par golvlampor, up-lights, 1940-tal.

Swedish modern, ett par golvlampor, up-lights, 1940-tal.

Mässing, perforerad, klockformad skärm. Höjd ca 123 cm.

Slitage, anlupna, electriciteten ej kontrollerad.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

990 - 1 188 EUR

Klubbat pris:
95 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69