419
1316269

Ib Kofod Larsen

(Danmark, Född 1921)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 610 - 7 480 USD
Klubbat pris
170 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Ib Kofod Larsen
(Danmark, Född 1921)

fåtöljer, "Sälen", ett par, Olof Persson Fåtöljindustri (OPE), Jönköping 1950-60-tal.

Teak, konjaksfärgat skinn, en med etikett. Höjd 72,5 cm, bredd 80 cm, sitthöjd ca 41 cm

Slitage, fläckar, senare band i sits.