424
1297220

Ib Kofod Larsen

(Danmark, Född 1921)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ib Kofod Larsen
(Danmark, Född 1921)

fåtölj med fotpall, "Örenäs", Olof Perssons Fåtöljindustri (OPE), Jönköping 1960-tal.

Stomme i teak, cognacsfärgat läder, märkt OPE, fåtöljens höjd 93 cm, fotpallens höjd 43 cm.

Slitage, fläckar.

Pallen är modell Siesta.