Madeleine Pyk – en samling F769
430
1304911

Arne Hovmand-Olsen

(Danmark, 1919-1989)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Arne Hovmand-Olsen
(Danmark, 1919-1989)

Sideboard, modell "MK 511" Mogens Kold, Danmark 1950-60-tal.

Palisander, fronten med två skåp och lådor, etikettmärkt Danish Furnituremakers Control, MK Craftmanship, höjd 70 cm, längd 240 cm, djup 45 cm.

Smärre slitage.