443
1295557

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Carl fredrik reuterswärd, pennan.

Pennan

Signerad CFR och daterad 1977. Unikt. Brons, längd 24, höjd 11 cm. Monterad på stensockel, höjd 12 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 980 - 2 475 EUR

Klubbat pris:
34 000 SEK
Tilläggslista

Unikt.

Proveniens

Jan Torsten Ahlstrand, Lund

Om auktionen
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern konst
+46 (0)707 78 35 71