600
1310694

César Baldaccini

(Frankrike, 1921-1998)
César baldaccini, compression.

Compression

Signerad César på canvasen. Hoppressade cigarr-förpackningar 21 x 18 cm, monterad på canvas 27 x 21cm. I plexiglas-låda 35,5 x 28,5 cm.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

3 465 - 3 960 EUR

Klubbat pris:
55 000 SEK
Proveniens

AH Grafik, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89