602
1309752

Arman (Armand Pierre Fernandez)

(Frankrike/USA, 1928-2005)
Arman (armand pierre fernandez), "ofelia".

"Ofelia"

Signerad Arman. Numrerad 54/100. Blankpolerad och grönpatinerad brons. Höjd 50,5 cm (inklusive stenbas 59 cm). Verket är registrerat hos Arman Studio Archives New York med nummer: APA# 8401.96.002

Utropspris:

45 000 - 50 000 SEK

4 455 - 4 950 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93