712
1285568

Senaka Senanyake

(Sri Lanka, Född 1951)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
90 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Senaka Senanyake
(Sri Lanka, Född 1951)

Skördemotiv

Signerad Senaka Senanyake och daterad 1985. Duk 61,5 x 91,5 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägaren i Colombo, Sri Lanka omkring 1985.