726A
1105205

Karl Axel Pehrson

(Sverige, 1921-2005)
Karl axel pehrson, "ljus från fyra årstider".

"Ljus från fyra årstider"

Signerad K.A. Pehrson och daterad -56. Pannå 47 x 99 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

3 960 - 4 950 EUR

Klubbat pris:
Om auktionen
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89