755
1292189

Marc Chagall

(Frankrike, 1887-1985)
Marc chagall, "aurore á saint-paul".

"Aurore á Saint-Paul"

Färglitografi, 1968, signerad och numrerad 15/75. 56,5 x 38 cm. Utgiven av Maeght Éditeur, Paris. Bladstorlek 71,5 x 51,5 cm. (Arches).

Utropspris:

150 000 - 175 000 SEK

14 851 - 17 327 EUR

Klubbat pris:
165 000 SEK

Mourlot 548

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27