762
1314268

David Hockney

(Storbritannien, Född 1937)
David hockney, "pool made with paper and blue ink for book".

"Pool Made with Paper and Blue Ink for Book"

Färglitografi, 1980, signerad David Hockney med blyerts och numrerad 761/1000. Utgiven av Tyler Graphics Ltd., Mount Kisco, New York, med deras blindstämpel. Bladstorlek 26,5 x 22,5 cm.

Utropspris:

150 000 - 175 000 SEK

14 851 - 17 327 EUR

Klubbat pris:
390 000 SEK
Tilläggslista

Notera att den tillhörande boken ej är inkluderad i försäljningen.

MCA Tokyo 234.

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27