780A
1275009

Pablo Picasso

(Spanien, 1881-1973)
Pablo picasso, "jeux de pages".

"Jeux de pages"

Litografi, 1951, signerad och numrerad 18/50, 32 x 42,5 cm, bladstorlek 38 x 51,8 cm.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

4 950 - 5 941 EUR

Klubbat pris:
50 000 SEK
Tilläggslista

Observera fel katalogtext i den tryckta katalogen. Korrekt katalogtext finns på vår onlinekatalog.

Införselmoms

Proveniens

Collection Arild Wahlstrøm (– 1994)
Collection Tone Skedsmo and Erik Wahlstrøm (1994 - )

Bloch 685, Mourlot 199.

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27