788
1315662

Serge Poliakoff

(Frankrike, 1900-1969)
Serge poliakoff, "composition bleue et verte".

"Composition bleue et verte"

Färglitografi, 1963. Upplaga om 250 med text + 200 utan. Signerad med blyerts. Bildstorlek 19,5 x 26,5 cm. Gratulationskort utgivet av La Source, Paris, tryckt av Pons, Paris. (Arches)

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 188 - 1 485 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris.

Införselmoms

Rivière 41.

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27