790
1312513

Pierre Soulages

(Frankrike, Född 1919)

"Eau-Forte XIV"

Färgetsning, 1961, signerad med blyerts och numrerad 91/100. Bladstorlek 76 x 57 cm, bildyta 58,5 x 43,5 cm. Utgiven av Lacourière, Paris.

Utropspris:

75 000 - 100 000 SEK

7 426 - 9 901 EUR

Klubbat pris:
220 000 SEK

BN 15.

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27