Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
790
1312513

Pierre Soulages

(Frankrike, Född 1919)
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 270 - 9 690 EUR
8 320 - 11 100 USD
Klubbat pris
220 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Pierre Soulages
(Frankrike, Född 1919)

"Eau-Forte XIV"

Färgetsning, 1961, signerad med blyerts och numrerad 91/100. Bladstorlek 76 x 57 cm, bildyta 58,5 x 43,5 cm. Utgiven av Lacourière, Paris.

BN 15.