791
1316537

Pat Steir

(USA, Född 1940)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 660 - 5 490 EUR
3 870 - 5 810 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Pat Steir
(USA, Född 1940)

Portfölj "Drawing lesson Part I - Line"

6+1 torrnålsetsningar, 1987. Signerade och numrerade 15/25. Utgiven av Crown Point Press. Tryckt av John Slivon. Plåtstorlek 14 x 14,5 respektive 30 x 30 cm. Bladstorlek 40,5 x 40,5 cm.

Tilläggslista

Korrekt utrop: 40.000 - 60.000 SEK.