Madeleine Pyk – en samling F769
1010
1317853

Ytterfoder med fat, ett par, porslin. Troligen Republik, Kina, 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 430 EUR
1 310 - 1 640 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Hexagonala med dekor i famille rosefärger av växter, insidan turkosglaserad. Diameter fat 22 cm. Diameter ytterfoder 24 cm.

Slitage.