114
1302774

Kandelabrar ett par, för två ljus, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons samt serpentinsten . Dekor av klassicerande gestalt, bevingade lejon och eldsflammor. Höjd 62 cm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

312. Marie-Louise Ekman, "Fru Vennermans avsked i Malmö".
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK