183
1313030

Ljusstakar, 4 st, silver, icke identifierad mästarstämpel ZP, Venedig 1600-/1700-tal. Barock.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris

Förgyllda. Balusterskaft på tripodformad bas med tassfötter. Driven och ciselerad dekor av akntus. Fyllda. Höjd 41 cm.

Bristningar, bucklor.