198
1291536

Lornez Vick (verksam i Ulricehamn 1766-1808), ättiksflaska med blått glas, silverpropp och fot. Rokoko.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Balusterformad, med svängda fasetter, silverskod fotkant samt silverpropp med blomma. Locket invändigt förgyllt. Höjd 21 cm.

Små nagg.