204
1316423

Lars Söderström, saltkar, ett par, silver, Umeå (verksam 1815-1833). Sengustavianska.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Invändigt förgyllda, på romboid bas med gallerkant och kulfötter. Uppsvängda, räfflade hänklar. Stämplat monogram. Längd 12,5 cm, vikt 163 gram.