24
1310013

Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.

Byrå,  stockholmsarbete 1700-talets senare del, sengustaviansk.

Fanerad med mahogny. Skiva av vit marmor. Tre lådor med. Dekor med mässingslister. Längd 113, bredd 54,5, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 456 - 2 947 EUR

Klubbat pris:
44 000 SEK
Om auktionen
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61