Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
241
1291685

Begravningsskedar, ett par, av Nils Dahl, Linköping 1740.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Förgyllda, släta med mittås. Frånsidan med minnesgravyr för; Baron Germund Cederhielm. En med stämplat ägarmonogram. Längd 25 cm, total vikt 267,5 gram.

Proveniens

Friherrligare ätten Cederhielm; Germund Cederhielm 13 Sep 1661- 26 Aug 1741.