253
1319873

Terrin, icke identifierad mästarstämpel AIW, silver, S:t Petersburg 1790.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Invändigt förgylld, rund på indragen fot. Slät med stor minnesmedalj på livet för Katarina den Stora, parställda lejonmaskaroner med ringhängen, på locket blomma på kvist. Diameter 27 cm. Vikt 6049 gram.

Livet med lagning.