27
1290932

Skrivbord, s.k. Partners desk, 14 lådor, England 1700-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny. Med två hurtsar med vardera två lådor på var sida. I sargen totalt sex lådor. Skivan klädd med grönt skinn. Beslag av mässing. Längd 140, bredd 110, höjd 79 cm. Nycklar medföljer.