33
1322039

Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Rikt skuren dekor med vinranka och pärlstav. Kragade kannelerade ben. Skiva av vit marmor. Längd 70, bredd 39, höjd 82 cm.