Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
35
1318838

Konsolbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 870 - 5 850 EUR
5 660 - 6 800 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och vitmålat. Skiva av vit marmor. Sargerna med porfyrimitation. Raka nedåtavsmalnade kannelerade ben. Skuren dekor med pärlstav, hörnfleuroner. Längd 110, bredd 56, höjd 83 cm.