405
1272406

Collier silver och 18K guld med fasettslipade smaragder, rosenslipade diamanter och pärlor, 1800-tal

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 690 - 8 600 EUR
7 590 - 9 760 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

mått mittstycke med pärla 50 X 90 mm, längd ca 43 cm, totalvikt 113 g. Med franska stämplar, numrerat 3774.