462
1314413

Hemmerle ett par örhängen med lavacameér från 1800-talet med antikiserande profiler

Hemmerle ett par örhängen med lavacameér från 1800-talet med antikiserande profiler.

samt runda briljantslipade bruna diamanter totalvikt ca 9.25 ct, koppar och 18K vitguld, mått 24 X 80 mm, totalvikt 38 g. Signerade Hemmerle och med tillverkarstämpel.

En an caméerna med liten skada

Utropspris:

300 000 - 325 000 SEK

29 470 - 31 925 EUR

Klubbat pris:
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20