462
1314413

Hemmerle ett par örhängen med lavacameér från 1800-talet med antikiserande profiler

Utropspris
300 000 - 325 000 SEK
26 500 - 28 700 EUR
27 600 - 29 900 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

samt runda briljantslipade bruna diamanter totalvikt ca 9.25 ct, koppar och 18K vitguld, mått 24 X 80 mm, totalvikt 38 g. Signerade Hemmerle och med tillverkarstämpel.

En an caméerna med liten skada