Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
462
1314413

Hemmerle ett par örhängen med lavacameér från 1800-talet med antikiserande profiler

Utropspris
300 000 - 325 000 SEK
29 200 - 31 700 EUR
34 000 - 36 800 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

samt runda briljantslipade bruna diamanter totalvikt ca 9.25 ct, koppar och 18K vitguld, mått 24 X 80 mm, totalvikt 38 g. Signerade Hemmerle och med tillverkarstämpel.

En an caméerna med liten skada