565
1289083

Jean-Baptiste Perroneau

(Frankrike, 1715-1783)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jean-Baptiste Perroneau
(Frankrike, 1715-1783)

Porträtt av dam i blå klänning

Pastell 54 x 45 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Kv 2117