614
1293460

Wenzel Tornøe

(Danmark, 1844-1907)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 790 - 5 750 EUR
5 420 - 6 500 USD
Klubbat pris
Wenzel Tornøe
(Danmark, 1844-1907)

Den lilla grönsaksförsäljerskan

Signerad Venzel Tornöe och daterad 1881. Olja på uppfodrad duk 153 x 80,5 cm.

Proveniens

Privat samling.