666
1301698

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

Vinterlandskap

Signerad P. Ekström. Olja på duk 93 x 138 cm.

Proveniens

Apotekare August Jönssons samlingar, Bromma; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 350, "Höstauktionen", 22-24 oktober 1952, kat nr 17; privat samling.