Madeleine Pyk – en samling F769
755
1308358

Alfred Ohlson

(Sverige, 1868-1940)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Alfred Ohlson
(Sverige, 1868-1940)

Stående kvinna

Signerad Alfred Ohlson. Daterad 1907. Gjutarstämpel Otto Meyers Eftr. Fud. Guldpatinerad brons. Höjd 22 cm.

Proveniens

Reklammannen Stig Arbman, Stockholm.