773
1319041

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

"Hörnet af Boulevard des Capucines och Rue Dounau"

Signerad Anna Palm de Rosa och daterad Paris Oct. 1905. Akvarell 35,5 x 23 cm.