829
1294167

Fat, porslin. Qingdynastin, med Kangxis märke och period (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av fyrkload drake bland molnformationer. Diameter 16 cm.

Slitage.

Proveniens