83
1310014

Ampel, för fyra ljus, 1800-talet första del, Empire.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons och plåt. Ljusarmar i form av örnhuvuden. Dekor med lejonmaskaroner samt pinjekotte. Höjd 85, diameter 53 cm.