836
1294046

Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
380 - 569 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille vertefärger av blommor. Diameter 20 cm.

Mistor. Slitage. Brättesspricka, kantlagningar.

Proveniens