84
1315598

Ampel, för sex ljus, 1800-talets mitt, Senempire.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad mässing och plåt. Ljusarmar i form av fabeldjur. Dekor med puttis samt Napoleonbin. Diameter 50 cm.