Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
9
1308722

Byrå, av Johan Neijber, mästare i Stockholm 1768-1795, Rokoko.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med valnöt och amarant. Skiva av grå kalksten. Svängd bukig form. Tre lådor. Beslag av mässing med floraltmotiv. Signerad INB samt Stockholms snickarämbetes stämpel. Längd 114, bredd 53, höjd 81 cm. Nyckel medföljer.