920
1307585

Okänd konstnär, akvarell och tusch på papper. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med motiv från Minggravarna. Mått motiv 69x226 cm. Mått med ram 76x232 cm.

Skador, slitage, upplagd på pannå. Retuscher.

Proveniens

From the collection of Mrs Naima Rutgersson 1922-2020.