933
1309922

Rullmålning, akvarell och tusch. Qingdynastin.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Två män i samtal, med kalligrafi och sigill. Motivets mått 55,5x104 cm. Uppfodrad på papper och siden, totalt mått 88,5x199 cm.

Slitage, veck, reva vid upphängning. Fläckar. En tyngd på nedre delen saknas.

Proveniens

Purchased from Barbro Jogander in the early 1980's.