944
1294660

Ask med lock, trä och metall. Tibet, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skål i trä, klädd i metall som ar arbetad i relief samt har inläggningar av korall och turkos. Diameter 16 cm.

Slitage, lockknoppen sned. Träskålen med spricka.