965
1239525

Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oktagonala med dekor i famille vertefärger av fåglar i blommande trädgård. Diameter 39,5 cm.

Kantlagningar.

Proveniens

From the collection of the Swedish artist Max Walter Svanberg.