995
1317854

Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tunnformad men genombruten sida i form av cashe mönster. Dekor i famille rosefärger av figurscen från hovlivet. Höjd 47,5 cm.

Nagg.