Madeleine Pyk – en samling F769
130
1352451

Annie Leibovitz

(USA, Född 1949)
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 650 - 8 550 EUR
7 630 - 9 820 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Annie Leibovitz
(USA, Född 1949)

"Keith Richards, San Francisco, CA, 1972"

Signerad Annie Leibovitz och numrerad 5/40. Silvergelatinfotografi, bildyta 32 x 22 cm. Inklusive ram 60 x 47,5 cm.

Proveniens

James Danziger Gallery, New York.
Stockholms Auktionsverk, Nutida maj 2015, kat.nr 1109.